HARKUJÄRVE PÕHIKOOL

HARKUJÄRVE PÕHIKOOL -

ROBOTIVÕISTLUS AHHAA TEADUSKESKUSES TARTUS

Laupäeval, 19. aprillil osales Harkujärve kooli võistkond Järvesuu rahvusvahelisel robootikavõistlusel Junior FIRST LEGO League. Võistlus toimus AHAA Teaduskeskuses Tartus ja oli mõeldud 6 – 9 aastastele robootikahuvilistele. Võistluse teemaks oli looduskatastroof. Lapsed pidid võistlusel osalemiseks ehitama legodest masinaid, mida saab kasutada loodusõnnetuste tagajärgede likvideerimisel. Neid masinaid tuli tutvustada hindajatele.Võistkonda Järvesuu kuulusid Taavi ja Richard Ia klassist ning Miikael, Juhan Aleksander, Rasmus ja Aleksander Ib klassist. Poisid ehitasid võistluseks masina, mis tükeldab tormis murdunud puid ja tõstuki, mis päästab uputuse üle elanud inimesi. Neid juhendasid robootikaringi õpetajad Meelis ja Siim.

Kõiki nutikaid  robotiehitajaid autasustati kuldmedaliga ja diplomiga. Meeleolukas  päev AHHAA-s lõppes ühise tordisöömisega. Täname fännidest emasid-isasid, tänu kellele sai võimalikuks sõit Tartusse!

SÕPRUSKOHTUMISED RAHVASTEPALLIS

15. ja 16. aprillil toimusid meie koolis südamenädala raames sõpruskohtumised rahvastepallis Harkujärve kooli ja Vääna-Jõesuuu kooli võistkondade vahel. Teisipäeval võistlesid II-III klassi lapsed ja kolmapäeval I klasside õpilased. Mõlemad kohtumised olid äärmiselt tasavägised ja nõudsid mängijatelt suurt vastupidavust. Võitjate selgitamiseks läks vaja kolme geimi. Koduseinte toetusel tulid seekord võitjateks nii II-III klassi kui ka I klassi mängus Harkujärve kooli võistkonnad. Tänud innukatele palluritele ja häälekale publikule!

II -III klasside võistkonnas mängisid: Johannes, Henri, Mikk ja Keidy III klassist, Miia Margaret, Kris Jarlet ja Pedro II a klassist ning Kardo, Sandra ja Art Albert II b klassist.

I klasside võistkonnas mängisid: Rene Alvar, Sigvard, Rando, Harald ja Minna I a klassist ning Miikael, Uku Lennart, Benjamin, Hugo Markus ja Katarina Marie I b klassist.

Täname mängude idee autorit Vääna-Jõesuu kooli direktorit Eddi Tombandit ja võistluste läbiviijat Harkujärve kooli kehalise kasvatuse õpetajat Küllike Ustavit. Loodame, et Vääna-Jõesuu ja Harkujärve sportlikud lapsed saavad ka edaspidi palliplatsil või staadionil kokku, et omavahel mõõtu võtta.

HARKU VALLA LAULULAPS 2014 JA HAABERSTI LAULUKARUSELL 2015

Laupäeval, 12. aprillil toimus Tabasalu Ühisgümnaasiumi saalis lauluvõistlus Harku valla laululaps 2014. Meie kooli õpilastest osalesid lauluvõistlusel 2b klassi õpilased Katarina Viktoria ja Karl Hugo, 3. klassi õpilased Johannes ja Reena-Rebecca ning 4. klassi õpilane Jürgen Marten. Oma vanuseklassis osutusid võitjateks Katarina Viktoria ja Johannes. Võitjad esindavad Harku valda lauluvõistlusel Harjumaa Laululaps 2014, mis toimub Kehra Gümnaasiumis 25. -26. aprillil. Karl Hugo osutus eripreemia vääriliseks.

Esmaspäeval, 14. aprillil osales Haabersti Linnaosa lauluvõistlusel Haabersti Laulukarusell 2015 meie kooli õpilane Miia Margaret, kes saavutas seal I koha. Sellega seoses on tal võimalus esineda ka Tallinna linna Laulukarusell 2015 võistlusel.

Kiidame tublisid laululapsi ja nende juhendajat Ingridit!

TUBLI PRANGLIJA HARKUJÄRVE KOOLIST!

27. märtsil toimusid Kiili Gümnaasiumis Harjumaa Pranglimise meistrivõistlused. Harkujärve Põhikooli 2. a klassi õpilane Kristofer Jussmann esines peastarvutamise võistlusel väga edukalt. KristoferTa saavutas 2. klasside üldarvestuses I koha ja Sirgujate (2.-3. klass) võistlusklassis  9110 punktiga II koha. See tagab talle pääsu juunis toimuvale vabariiklikule lõppvõistlusele.
Harkujärve kooli õpilased liitusid Pranglimise projektiga sel õppeaastal. Esialgu oli hasart kõigil suur, aga tasapisi ind vaibus ja arvutamist ning võistlemist jätkasid vaid tublimad.  Projektis osalemine on parandanud laste peastarvutamise oskust ja kiirust lausa hüppeliselt. Paremaid tulemusi saavutasid need, kellel oli tugev kodu toetus. Põhiline harjutamine toimus lastel ikkagi kodus.
Jaanuarikuus toimunud reaalainete nädala raames toimus meie koolis klasside parimate pranglijate võistlus. Arvutamise kiirust ja õigsust said kõik õpilased jälgida saali seinalt projektori vahendusel. Kogu koolipere oli hämmingus 8- aastase Kristoferi ülikiirest arvutamisoskusest kuni viiekohaliste arvudega. See pani nii mõnegi 6.klassi õpilase kukalt kratsima ja silmad maha lööma.
Loodame, et meie imearvutaja esindab edukalt oma kooli, koduvalda ja maakonda ka vabariiklikul võistlusel. Hoiame kõik talle ja tema tublidele vanematele pöialt!

Marika Virit
klassijuhataja